עזריאלי מכללה להנדסה

פרופ' יעקב אקסמן

ראש התכנית לתואר שני המחלקה להנדסת תוכנה

התכנית בעלת אוריינטציה של חיזוק הידע בנושאי הליבה בתחום הנדסת תוכנה, לצד יישום הידע המחקרי בעבודת המהנדס. התואר השני מעשיר את הנסיון המעשי של המהנדסים בתעשייה ומעניק יתרון לבוגרים בהקמת מיזמים, בניהול ובהשתלבות בתפקידים בכירים בתעשייה.

התכנית ללימודי הנדסת תוכנה לתואר שני בעזריאלי מכללה להנדסה בירושלים, מיועדת לבעלי תואר ראשון בתחום הנדסת תוכנה, מערכות מידע ומדעי המחשב. במסגרת הלימודים יבצעו הסטודנטים פרויקט גמר, יישומי או מחקרי (ללא תזה). בפרויקט היישומי הסטודנטים יידרשו להשתמש בידע מדעי מחקרי עדכני לפתרון בעיות הנדסיות עכשוויות. בפרויקט המחקרי הסטודנט יפתח כלים תיאורטיים ומעשיים לפתרון בעיות הנמצאות בחזית המחקר בהנדסת תוכנה.

התכנית מעניקה לסטודנטים כלים ומיומנויות בהובלה ובניהול של פרויקטי תוכנה גדולים, ובביצוע מחקרים מדעיים בהנדסת תוכנה.

התכנית מורכבת מעשרה קורסי חובה בהיקף של 3 נ"ז כל אחד, ופרויקט גמר. הקורסים כוללים את הנושאים הבאים: מתודולוגיה לפיתוח תוכנה, שיטות להבטחת תוכנה ובדיקתה, ניהול משאבים ולוחות זמנים בפרויקטי תוכנה, הובלת צוות ופיתוח תוכנה, מערכות מבוזרות, כריית נתונים, אלגוריתמים מקביליים, שיווק באינטרנט ועוד.

מטרת התכנית היא להעמיק ולהרחיב את הידע בתחום הנדסת התוכנה, וכן לחשוף את הסטודנטים למחקרים המתקדמים ביותר בתחום הנדסת התוכנה.

הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים, במשך שנתיים.

מלגות הצטיינות יוענקו לזכאים.

בואו להיות מהנדסים!