עזריאלי מכללה להנדסה

ד"ר משה זילברמן

ראש המחלקה להנדסת מכונות

שלום וברוכים הבאים

הנדסת מכונות בעזריאלי מכללה ללימודי הנדסה, עוסקת בתהליכי תכנון, מחקר, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מערכות מכניות זרימה ואנרגיה.
הלימודים מכשירים את הסטודנטים להתמודד עם מטלות הנדסיות מורכבות, תוך שימוש בחוקים פיזיקליים קלאסיים וטכנולוגיות מודרניות לפתרון והצגת תוצאות.
התעשייה הטכנולוגית המודרנית עוסקת בפיתוח ובייצור מוצרים הדורשים ידע והבנה בתחומים נרחבים.

הנדסת המכונות של ימינו עושה שימוש בכלים ממוחשבים לצורך ביצוען של בדיקות ואנליזות סימולטוריות במערכות מכניות מסוגים שונים, תוך כדי תכנונן. מהנדסי המכונות הם אנשי המקצוע המובילים את תהליכי התכנון, המחקר והפיתוח, ואף, במרבית המקרים, הם אלה המפקחים על תהליך ייצורן של המערכות. מערכות אלו שונות בגודלן ובחשיבותן: ממכשירים וציוד ביתי, דרך מכשור רפואי או מערכות מיזוג אוויר ועד לכלי רכב וכלי תעופה.

יתרונות לימודי הנדסת מכונות

הידע הנרכש במחלקה מהווה בסיס איתן להתמחויות נוספות רבות (כמו אווירונאוטיקה, רובוטיקה, הנדסת מחשבים, הנדסת חומרים והנדסה ביו-רפואית). עובדה זו מאפשרת לסטודנטים בעלי תחומי עניין רבים להתחיל בלימודים ולבחור במהלך לימודיהם את התחום הספציפי בו ירצו לעסוק בעתיד.

מה כוללים לימודי הנדסת מכונות?

הלימודים לתואר מהנדס מכונות (תואר ראשון בהנדסת מכונות) אורכם ארבע שנים, והם כוללים את כל נושאי הלימוד הנוגעים לטכנולוגיה עילית ולמכונות משובצות מחשוב. בין נושאי הלימוד הבסיסיים ניתן למצוא תחומי לימוד כמו פיזיקה, מתמטיקה, מדעים תרמיים, מדעי חומרים, רובוטיקה, מכניקה חישובית וכד', ואילו, בנושאים המתקדמים יותר בתוכניות הלימוד, ניתן למצוא תחומים כמו מיקרו-מערכות, ביו-מכניקה, מכטרוניקה, הנדסה אווירונאוטית וכן הלאה.

מדוע חשוב לבחור בלימודים במוסד לימודים אקדמי מהימן?

מאחר והנדסת מכונות מבוססת ונעזרת בטכנולוגיות שונות, ומאחר והטכנולוגיות המקיפות אותנו לא רק משתכללות כל העת, אלא אף מתרבות בקצב מסחרר, חשוב מאד כי החומר הנלמד והתחומים בהם עוסקים לימודי הנדסת מכונות יתאימו למציאות המשתנה, מחוץ למוסד האקדמי. מוסדות לימודים איכותיים מתחדשים ומשנים את תוכניות הלימודים שלהם, על מנת לספק לבוגרים של לימודי הנדסת מכונות את הכלים הטובים ביותר, כך שמיד עם תום ההתמחות, הם יוכלו להשתלב בתחום העיסוק בו הם בחרו.

עזריאלי – מכללה אקדמית ללימודי הנדסה, נחשבת לאחד מהמוסדות המובילים בישראל ללימודי הנדסת מכונות ומקנה למהנדסים בתחום לימודים אקדמיים ברמה איכותית וגבוהה.

בואו להיות מהנדסים!